Činnosť klubu

Výber detí do športového klubu

Karate je ideálny šport pre deti:

Pohybové Klady: Karate patrí medzi najefektívnejšie športy pre začínajúce deti vo veku od 5 rokov, keďže tréning je zameraný pre obe polovice tela (nevznikajú dysbalancie pohybového aparátu z jednostranného zaťaženia) a rozvíja sa kĺbová pohyblivosť a ohybnosť. Rozvíjajú sa aj ďalšie kondičné schopnosti, a to výbušná sila, rýchlosť reakcie, akčná rýchlosť, špeciálna vytrvalosť v rýchlosti, ktoré dieťa v neskoršom športovom živote využije.

Disciplína: V každom kvalitnom klube karate, splýva zložka psychická a fyzická v jednote. Deti sa učia potlačiť vlastné potreby aj keď sa jedná o individuálny šport. Karate totiž to nie je len šport, ale je aj umenie, životný štýl. Deti sa učia nájsť samých seba, učia sa disciplíne, pravidlám, hodnotám, ktoré im neskôr uľahčia nájsť vlastná správnu cestu aj v osobnom živote. Karate nie je len o medailách, ale aj o pochopení autorít, sociálnych vzťahoch a solidarite. Na druhej strane sa učia víťaziť, prehrávať, bojovať proti súperom, ale aj so svojimi nedostatkami. Tomuto všetkému karate učí, veď čo môžete svojmu dieťaťu dať viac ako zdravý psychický a fyzický vývoj.

Financie: Karate je v porovnaní s inými športami lacným špásom. Zaplatíte členský poplatky, kúpite kimono, ktoré vyjde na menej ako večerné posedenie s priateľmi v podniku. To na začiatok stačí a ak natrafíte na kvalitný klub, vedzte že Vaše dieťa sa bude rozvíjať správnym smerom.

P.S.: Existuje porekadlo, že lepšie je modrina na tele ako na duši. V dnešnej dobe určite karate pomôže.

Letné sústredenie 2019

Termín: 1. – 4. júla 2019
Kde: Chata Kollárová, Ostrý grúň, www.chatakollarova.sk

Nástup na sústredenie v pondelok, 1.7.2019 od 8:00 do 9:00, prvý tréning o 9:30
Sústredenie bude prebiehať podľa programu, s ktorým budú účastníci oboznámení na sústredení.
Predpokladané ukončenie je vo štvrtok, 4.7.2019 15:00-16:00.

Doprava na a zo sústredenia je individuálna.

Mapa: https://goo.gl/maps/8aYACekNCJw

V. kolo Pohára Federácie, 11.4.2015, Banská Bystrica

Výsledky:

KATA dievčatá 16.-18. rokov do 3.KYU – 3. miesto Martina Andrikovicsová
KUMITE chlapci 7.-9. rokov -140cm – 1. miesto Jerguš Gregor
KUMITE dievčatá 13.-15. rokov +160cm – 2. miesto Dominika Zeleiová
KUMITE chlapci 7.-9. rokov družstvá – 1. miesto ŠK KARATE Nová Baňa (J. Gregor)
KUMITE dievčatá 10.-12. rokov družstvá – 2. miesto Nová Baňa B (T. Vrtíková, L. Hrušková) Čítať ďalej “V. kolo Pohára Federácie, 11.4.2015, Banská Bystrica”